ورق سیاه

حمیدرضا طاهری جم
تاریخ: ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ورق سیاه

بسیار مهم است که بدانید نوع فولادی که برای نیازهای شما مناسب است مناسب است. انواع مختلف تولید فولاد می تواند موادی را تولید کند که برای برنامه های کاربردی بهتر انجام می شود. روش های تولید فولاد سرد و سرد به طور خاص اثر کلی بر عملکرد کلی فولاد دارد.

شناخت قبلی از تمایز بین این دو روش می تواند به شرکت شما کمک کند تا در زمان صرفه جویی، هزینه مواد خام و پردازش های اضافی کمک کند. این مقاله با هدف توضیح تفاوت بین فولاد نورد گرم و سرد و بحث در مورد مزایا (و محدودیت ها) هر کدام است.

نکته: نورد داغ همان ورق سیاه است و نورد سرد همان ورق روغنی است نباید برای انواع مختلف فولاد اشتباه گرفته شود. فولادهای مختلف می توانند به صورت گرم یا نورد سرد تولید شوند.

ورق سیاه:

نورد گرم نامیده می شود به یک فرآیند سخت که در آن شما فولاد را در دمای بالاتر از دمای باز شدن آن ورق را باز می کنید؛ گرما که به طور معمول بیش از ۱۰۰۰ درجه فارنهایت است

هنگامی که فولاد از نقطه ی بازشده ی آن گرم می شود، آن را بیشتر قابل انعطاف می کند و می تواند به درستی شکل گرفته و شکل داده شود. همچنین امکان تولید مقادیر بیشتری از فولاد را فراهم می آورد. سپس فولاد در دمای اتاق سرد می شود، که آن را “نرمالیزه” می کند، نگرانی در مورد استرس هایی که در هنگام رفع یا سخت شدن کار ایجاد می شود را از بین می برد.

هنگامی که فولاد خنک شود، آن را به طور غیرمستقیم کاهش می دهد، که کنترل کمی بر اندازه کلی و شکل یک محصول نورد گرم نورد است.

فولاد ورق سیاه به طور معمول دارای سطح سطح مقعدی است. برای شرایطی که ظاهر مواد نگرانی است، مقیاس ها می توانند با استفاده از چندین تکنیک حذف شوند: تراکم، سنگ زنی یا ماسه انفجار.

این خواص ورق سیاه مناسب برای اجزای ساختاری و سایر برنامه های کاربردی است که در آن اشکال و تحمل های فوق العاده دقیق اهمیت کمتری دارند مانند:

ورق سیاه

ورق سیاه

 • آهنگ های راه آهن
 • I-beam ها
 • تجهیزات کشاورزی
 • ورق فلز
 • فریم های خودرو
 • ساختمان های فلزی
 • آبگرمکن
 • تمیز کردن
 • رینگ چرخ
 • فریم های کامیون و سایر محصولات مشابه

  تفاوت ورق سیاه و ورق روغنی:

  روند نورد گرم شامل فولاد نورد در دمای بالاتر از دمای باز شدن فولاد است که بیش از ۱۷۰۰ درجه فارنهایت دارد. فولادي که بالاتر از دماي باز شدن است، مي تواند شکل و شکل بسيار آسان تر از فولاد سرد باشد و فولاد مي تواند در اندازه هاي بسيار بزرگتر شروع شود. همچنین معمولا ارزان تر از فولاد نورد سرد ساخته می شود و اغلب بدون وقفه یا تاخیر در فرآیند تولید می شود، بنابراین فولاد نیازی به حرارت دادن ندارد. در طول فرآیند خنک سازی، فولاد گرم نورد کوچک می شود و اندازه و شکل فولاد نسبت به فولاد نورد سرد کمتر قابل پیش بینی است

  ورق سیاه

  ورق سیاه

 •  

  ظاهر ورق سیاه:

  محصولات نورد گرم دارای یک پوشش خاکستری پوشیده و گوشه های گرد و محکم تر از فولاد نورد سرد است. این باعث می شود فولاد گرم نورد ایده آل تر برای کاربردهایی که ابعاد بسیار دقیق لازم نیست، و ظاهر آن نیز وجود ندارد. گاهی اوقات پایان تراشه برای محصول نهایی در ماشینکاری یا فلزکاری ترجیح داده می شود.

  ویژگی های مکانیکی ورق سیاه:

  خواص مکانیکی فولاد اغلب به درجه بندی آنها و یا ترکیب شیمیایی وابسته است. به همین دلیل، هرگز در مورد خواص مکانیکی نورد گرم در مقابل سرما نخواهید بود، مگر اینکه آنها همان درجه باشند. به عنوان مثال، با استفاده از مثال ۱۰۱۸ معمولی، خواص شیمیایی فولاد ۱۰۱۸ یکسان خواهد بود. با این حال، ما می بینیم

دیدگاه شما