دسته بندی

کمپرسور

کمپرسور دستگاهی است که  برای افزایش  فشار سیالات تراکم پذیر ( گازها و یا بخار ) در صنعت از آن استفاده می کنیم. کمپرسور امروزه از چنان اهمیتی برخوردار شده که اصطلاحا به اسب بارکش صنایع معروف شده است.  و به طور مستقیم در رفاه زندگی بشری  و گسترش  یافتن صنایع تاثیر گذار بوده است.

کمپرسور موارد مصرف بسیار متنوعی دارد. در اینجا به برخی از این موارد اشاره میکنیم:

کمپرسورهای یخچالی

از آن در یخچال ، فریزرهای خانگی و… استفاده می شود که گردش و فشرده کردن گاز مبرد فریون در کانالهای اواپراتور را انجام می دهد.

کمپرسورهای پیستونی

که ازآن در تعمیرگاه های اتومبیل و یا برای نقاشی و رنگ کاریهای ساختمانی و صنعتی  و همپنین بخش های مختلف صنعت در سایزهای مختلف کاربرد های فراوانی دارند.

کمپرسورهای اسکرو

این نوع از کمپرسور ها با توجه به ساختار مهندسی شده ای که دارد تقریبا در تمامی صنایع از جمله صنایع بسته بندی ، غذایی ، دارویی ، هوایی ، نظامی ، پتروشیمی و… استفاده می شود. به طور کلی در تمام صنعت به عنوان قلب اصلی هر کارگاه صنعتی در نظر گرفته می شود.

کمپرسورهای پرتابل

با توجه به ساختار کار کردن با سوخت دیزل به عنوان یونیت هوادهی در معادن و بیابان و یا هر جای دیگری که دسترسی به برق نیست از آن برای تولید کردن هوای فشرده استفاده می شود.

توربو کمپرسورها

به عنوان کمپرسور در فشارهای بالا برای انتقال گاز و یا نفت در صنعت نفت کاربرد فراوانی دارد.

بوستر کمپرسورها

که برای تولید هوای پر فشار 40 باری از آن استفاده می شود که در صنعت پت کاربرد فراوانی دارد.

کمپرسورهای فشار قوی

با تولید هوای فشرده تا 400 بار کاربردهای فروانی درصنایع غواصی و سایر صنایع دارد.

در کل امروزه کمپرسورها به عنوان یک نیروی ارزان و پاکیزه در جهان صنعت شناخته شده اند. که با گسترش یافتن صنایع آنها هم پیشرفت های قابل توجه در شکل ساختاری و کارکرد پیدا کرده اند. به گونه ای که در هر کارگاه یا کارخانه صنعتی کمپرسور به عنوان قلب واحد کارخانه یا  کارگاه در نظر گرفته می شود.

نمایش بیشتر
بستن